Jednym z nowszych, ale już cenionym uzdrowiskiem jest Hodonin. Położone w specyficznym klimacie południowych Moraw. Funkcjonuje od 1979 roku. Zostało założone w celach leczniczych i rekreacyjnych. Głównym jego atutem są naturalne źródła wody jodobromowej.
Do uzdrowiska przyjeżdżają osoby na rekonwalescencję po operacji lub urazach i kontuzjach. W Hodoniniu leczyć można zaburzenia ruchowe oraz dolegliwości naczyń krwionośnych i układu krwionośnego. Sanatorium oferuje kąpiele w mineralnej wodzie jodobromowej. Lecznicze właściwości tej wody znane są od wieków. Do ośrodka doprowadzona ona jest specjalnymi rurami bezpośrednio połączonymi ze źródłami. Ponadto w sanatorium skorzystać można z szeregu innych zabiegów. Jeśli temperatura wody nie przekracza 38 stopni C nadaje się do kąpieli wirowych, perełkowych oraz ziołowych. W ofercie Hodonin są też masaże wykonywane ręcznie i podwodnie oraz okłady parafinowe i torfowe. Coraz popularniejszym zabiegiem jest kryoterapii. Wówczas temperatura wody obniżana jest do 18 stopni C.
Ośrodek Hodonin przeszedł renowację. Dobudowano także nowe pomieszczenie. Czynne jest ono od 2006 roku. Cały kompleks przystosowany jest dla osób niepełnosprawnych. W ofercie znajdują się pokoje pojedyncze i dwuosobowe na ponad 200 osób. Korzystać można z nowoczesnego basenu, sali kongresowej oraz centrum fitness. Otoczenie lasów skłania również do spacerów. Wybrać się można wzdłuż wyznaczonych ścieżek, zarówno pieszo, jak i rowerem.
W trakcie pobytu można udać się na zwiedzanie okolic. W oddalonym o kilkanaście kilometrów mieście Brzeclaw jest kilka czternastowiecznych budowli zamkowych. Poza tym w Strażnicach znajduje się skansen morawskiej zabudowy użytkowej. Wiele ciekawych zabytków oferuje też Uherskie Hradiszte oraz stolica Moraw – Brno. Warto zobaczyć także sanktuarium Velehrad, miejsce kultu religijnego.
Ceny w uzdrowisku zależne są od długości pobytu, standardu zakwaterowania i wyżywienia oraz ilości zabiegów leczniczych. Za pokój trzeba zapłacić około 500 koron, do tego posiłki – około 300. Poza tym doliczyć trzeba koszty terapii leczniczych, np. hydroterapia to wydatek 80 koron, okłady torfowe – 100, a kąpiel jodobromowa około 280 koron. Uzdrowisko bardzo często wprowadza również oferty promocyjne, związane z okresem świątecznym lub sezonem urlopowym.